Šití oděvů

31-59-E/01

V našich odborných učebnách Tě naučíme šít nejen ručně, ale i na profesionálních šicích strojích.
Budeš umět ušít cokoliv co se Ti líbí, od polštářku po košili nebo halenku, a to v barvách a designu, který Ti vyhovuje.
Touha po originalitě vede k tvůrčí činnosti, která zlepší Tvou soustředěnost, odplaví stres a udělá Tě šťastnější.

Umět vzít jehlu do ruky nebo šlápnout na pedál šicího stroje je velmi praktická záležitost nejenom pro ty, kteří mají vlastní domácnost, ale i pro zájemce tohoto zajímavého učebního oboru. Pokud se Ti líbí vytvářet netradiční výrobky originálního designu, přijď k nám! Kromě šicího minima, jako je ušití, úprava nebo zkracování Tě naučíme vyrábět modely, které jen tak běžně nekoupíš a až zjistíš, jak je parádní nosit oblečení šité sobě na míru, tato zajímavé práce Tě pohltí a budeš si šít čím dál víc. Učit se šít nebylo nikdy tak jednoduché, jako dnes. Tak neváhej a přijď mezi nás!

S tímto oborem, který je určen žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, budeš mít uplatnění při výrobě oděvů průmyslovým a zakázkovým způsobem ve velkých, středně velkých i malých firmách pro výrobu šité konfekce. Naučíš se manipulovat s oděvními materiály, skladovat textilie a hotové výrobky. Budeš umět opravit jakýkoliv oděv včetně dokončovacích prací, číst technické nákresy a technické popisy výrobků.