Obráběč kovů

23-56-H/01

Z kostky kovu zvládneš vyrobit téměř cokoliv – tvé součástky mohou být třeba i vesmíru nebo na zaoceánských lodích.
Každý druhý týden strávíš praxi ve školních dílnách nebo rovnou ve firmě, kde se naučíš všechny potřebné dovednosti.
Výuka bude probíhat také v moderní laboratoři virtuální reality, budeš si moci své modely vytisknout na 3D tiskárně nebo se naučíš pracovat se 3D skenerem.
Během studia můžeš získat stipendijní smlouvu s firmou, která tě bude podporovat, a po studiu u ní začneš pracovat.

Chceš dávat kovům tvar a vidět výsledky své práce na vlastní oči? Jsi technický typ a chceš pracovat se silnými stroji, které zvládnou z kusu kovu udělat téměř cokoliv? Pak se staň obráběčem kovů! Naučíme tě soustružit, frézovat, brousit i vrtat a ty pak budeš vytvářet součástky do aut, vlaků, ale i letadel nebo větrných elektráren. Naučíme tě číst technické výkresy, základy modelování i obsluhu nejmodernějších CNC strojů za miliony korun. Jako obráběč kovů máš uplatnění a dobrý plat jistý už od nástupu na střední.

Jaké budeš mít uplatnění?

Uplatnění najdeš v jakékoliv strojírenské firmě po celém Česku i v zahraničí – můžeš obsluhovat CNC stroje, soustružit, vrtat, řezat, frézovat – zkrátka si vybereš to, co tě bude bavit nejvíc. Nebo si vyber firmu, která vyrábí věci, které tě zajímají – třeba auta, letadla nebo elektrárny. Hlavní ale je, že práce obráběče kovů je skvěle placená a zaměstnavatelé se o tebe budou přetahovat už na střední.