Nástrojař

23-52-H/01

Jako nástrojař budeš pracovat v čistém a klimatizovaném prostředí a vytvářet, skládat a modelovat nástroje.
Naučíš se nástroje nejen vytvářet, ale i udržovat a opravovat. Každý druhý týden strávíš praxi ve školních dílnách nebo rovnou ve firmě, kde se naučíš všechny potřebné dovednosti.
Naučíš se měřit na tisíciny milimetru v naší metrologické učebně.
Během studia můžeš získat stipendijní smlouvu s firmou, která tě bude podporovat, a po studiu u ní začneš pracovat.

Máš chuť vytvářet věci vlastníma rukama, vztah k technice a zvládneš být velmi přesný? Pak pro tebe máme ideální obor – nástrojař. Naučíme tě vytvářet spoustu různých nástrojů, které se ve strojírenství používají – střižníky, formy na odlitky či zápustky. Možná teď nevíš, co to všechno znamená, ale věř, že se staneš nenahraditelnou součástí strojírenských firem. Všechny tyhle nástroje do sebe musí zapadat a fungovat jako švýcarské hodinky. A my tě ty nástroje naučíme vytvářet.

Jaké budeš mít uplatnění?

Pracuj ve strojírnách, lisovnách či kovárnách. Naučíš se i obrábění kovů, takže se zvládneš uplatnit na spoustě dalších strojírenských pozic, jako je obráběč či obsluha strojů. Tvé hlavní uplatnění ale bude modelářská práce nástrojaře. Jako nástrojař budeš pracovat v čistém prostředí a hrát si s nástroji, aby byly přesné a skvěle do sebe zapadaly.