Mechanik seřizovač

23-45-L/01

Na CNC stroji se bude v budoucnosti vytvářet skoro vše – buď u toho!
Patříme k nejlépe vybaveným strojírenským školám – budeš se učit na kvalitních strojích, které se používají i ve firmách.
Během studia můžeš získat stipendijní smlouvu s firmou, která tě bude podporovat, a po studiu u ní začneš pracovat.
Čeká tě spousta praxe přímo u strojů, kde můžeš vyrobit, co tě napadne, a budeš dělat i na reálných zakázkách, čímž získáš skvělou praxi už při studiu.

Zajímáš se o techniku, stroje a láká tě vyrábět různé součásti, které se později použijí třeba v autech? Chceš pracovat v oboru, na kterém stojí půlka celého průmyslu? Pak se staň mechanikem seřizovačem! Naučíme tě vrtat, frézovat a obrábět na strojích, které stojí víc než nový Mercedes. Navíc ovládneš 3D modelovací programy, materiály a postupy, staneš se zkrátka nenahraditelným článkem každé strojírenské firmy.

Jaké budeš mít uplatnění?

S tímhle oborem budeš mít domluvenou práci dřív, než složíš maturitu. Staň se programátorem CNC obráběcích strojů, konstruktérem, technologem nebo rovnou začni CNC stroje obsluhovat. Uplatníš se všude, kde používají CNC stroje – práci najdeš jak ve velkých, tak i menších firmách – v nich můžeš kontrolovat celý proces výroby, kvalitu výrobků a mít na starost několik strojů najednou. Pokud tě zajímá, jak se vyrábějí věci z moderních materiálů, můžeš využít ve 3. ročníku nabídky specializace v oboru se zaměřením na vstřikování plastů – Plastikář.